ویزای شینگن

شینگن چیست ؟

در سال ۱۹۸۵ تعدادی از کشورهای اروپایی قراردادی را بین خود امضا نمودند که به واسطه آن شهروندان و ساکنین این کشورها بدون ویزا و آزادانه میتوانند از مرزهای یکدیگر رفت و آمد داشته باشند. این معاهده یا قرارداد شنگن (Schengen ) نام دارد.

 

چه کشورهایی عضو شینگن هستند ؟

کشورهای عضو شینگن مجموعا ۲۶ کشور میباشند که اسامی آنها به شرح زیر می باشد:

آلمان، فرانسه،ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی،اسلواکی، اسلوانی، چک، ایسلند، مالت، یونان، لیختن اشتاین و سوئیس.

 

schengen-map

چه کسانی میتوانند بدون ویزای شینگن سفر کنند ؟

تعدادی از کشورها هم هستند که عضو کشورهای شینگن نیستند ولی شهروندان آنها میتوانند بدون دریافت ویزا به مدت ۹۰ روز به کشورهای عضو شینگن سفر کنند که عبارتند از:

ساکنین و اتباع کشورهای قاره آمریکا، (غیر از چند کشور مانند کلمبیا، پرو، بولیوی و…) و ساکنین و اتباع قاره استرالیا و کشورهای ژاپن، کره جنوبی و مالزی

 

ویزای شینگن چیست ؟

با توضیحاتی که در بالا ذکر شد مشخص است افرادی که قصد سفر به اروپا و کشورهای محدوده شینگن را دارند و جزو هیچ یک از دسته بندی های بالا نمیشوند ملزم به اخذ ویزای شینگن هستند که آن نیز به چند دسته تقسیم میشود.

ویزای توریستی یا c : بیشترین درخواست اکثر افراد و مسافران برای سفر به اروپا ویزای توریستی میباشد.
ویزای ترانزیت یا a : این نوع ویزا به این معنی است که مسافر نمی‌تواند از فرودگاه خارج شود، فقط می‌تواند در یکی از فرودگاه‌های شینگن پرواز خود را عوض کند و به کشوری در خارج از شینگن برود.
ویزای عبور یا b : در این حالت مسافر میتواند از فرودگاه خارج شود و از شینگن به عنوان منطقه عبوری استفاده کند تا از طریق زمینی خود را به کشوری در خارج از محدوده شینگن برساند.
ویزای بلند مدت یا d : این نوع ویزا مناسب تاجران و بازرگانان از آن استفاده می‌کنند تا بتوانند در طول سال چندین بار به شینگن وارد و از آن خارج شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا