باغ نارنجستان قوام شیراز

جلوه گاه هفت هنر ایرانی

یکی از دیدنی ترین جاذبه های شهر علم و ادب شیراز ، باغ نارنجستان قوام است که متعلق به دوران قاجار میباشد و گردشگران بسیاری را شیفته خود کرده است .

این باغ دیدنی در نزدیکی منطقه لطفعلی خان زند قرار گرفته و متعلق به یکی از خاندان های بزرگ و مقتدر خاندان قوام الملک بوده که به عنوان محلی برای برگزاری مراسمات و نشست های بزرگان خاندان قاجار به حساب می آمده است .

همچنین به عنوان دیوان خانه نیز از این محل یاد میکردند و همه روزه مراجعات مردمی بسیاری در این ساختمان دیدنی صورت میگرفته است .

باغ قوام نارنجستان شیراز

چرا باید از باغ نارنجستان قوام دیدن کنیم ؟

دیدنی های باغ نارنجستان کم نیستند و معماری بی نظیر آن ؛ این باغ را جزو یکی از زیباترین و مشهور ترین جاذبه های توریستی شهر شیراز کرده است

تمامی معماری های به کار گرفته شده در این باغ تلفیقی از المان های آینه کاشی ، کاشی کاری ، گچبری های بی نظیر و مزین ، آجرکاری ، معرق کاری میباشند که همچنان به عنوان شاهکاری دیدنی از آن ها یاد میکنند.

علاوه بر چشم گیر بودن معماری باغ نارنجستان ، موزه ای نیز در آن وجود دارد که اشیای اهدایی پروفسور پوپ ( ایران شناس آمریکایی ) ، در آن قرار داده شده ، که تماشای آن ها خالی از لطف نمیباشد .

چه خاندانی در باغ نارنجستان قوام زندگی میکردند ؟؟

در این باغ زیبا و سرسبز؛ خاندان قوام زندگی میکردند که یکی از خاندان های پر نفوذ دوران قاجاریه به حساب می آمدند که حکومت فارس ، برای چندین دهه بر عهده ی این خاندان بود .

اصل و ریشه خاندان قوام از حاج ابراهیم کلانتر شیرازی بود که آن ها در محله بالاکفت سکونت داشتند .

اکثر جاذبه های دیدنی و بی نظیر شهر توریستی شیراز را این خاندان ساخته و یا حتی بازسازی کرده اند که از جمله ی این بناها میتوان به :

باغ عفیف آباد ، حسینه قوام ، باغ دلگشا، باغ کلانتر ، خانه زینت الملک و همچنین باغ نارنجستان فوام اشاره کرد .

در هر صورت تیم توراسکنر از همه ی شما عزیزان دعوت میکند در صورتی که قصد داشتید به شهر زیبا و توریستی شیراز سری بزنید ، حتما در یکی از روزهای سفر خود به این شهر دیدنی حتما از این باغ دیدن کرده و اوقات خوشی را سپری کنید .

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا