غار خربس قشم

اگر اهل سفر و ماجراجویی هستید و به تاریخ علاقه دارید این مکان دیدنی جای مناسب شماست.

غار خربس قشم یکی از مکان های تاریخی ایران به شمار میرود که هزاران سال پیش ساخته شده و طی گذشت سالیان زیاد به دست انسان ها به منظور کاربردهای مختلف نقش و نگارهای دیوارهای آن تغییر کرده. برخی معتقدند این مکان عبادتگاه آیین میترائیسم یا معبد آناهیتا (خدای آب) بوده و برخی دیگر می گویند در زمانی که دزدان دریایی به جزیره قشم حمله کردند  مردم بومی برای فرار از آنها به دل کوه می رفتند تا در آنجا پناه بگیرند و پس از مدتی این غار را به عنوان مسکن انسانی و پناهگاه برای خودشان ساختند و آب و غذا در آنجا می گذاشتند تا هنگام حمله دشمنان به آنجا پناه ببرند.

این غار باستانی در دیواره کوهی نسبتاً مرتفع واقع شده که چشم اندازی بسیار خارق العاده به دریا و طبیعت اطراف آن می سازد. طراحی جالبی که این غار دارد و شیوه ی جالب و رمز آلود معماری صخره ای آن باعث جذب بیشتر گردشگران می شود. ارتفاع این صخره های عمودی آهکی بین ۲۰ تا ۳۰ متر است.

بلیط ارزان قشم

 همچنین میتوان از موضوعات جالب توجه این غار به پله های آن اشاره کرد که برای رسیدن به غار باید از پله های زیادی بالا بروید.

بهترین زمان بازدید از غار خربس:

به شما پیشنهاد می کنم هنگام غروب یا طلوع آفتاب برای گردش به این غار بروید و از منظره ی شگفت انگیز آن لدت ببرید.با توجه به کوچکی و مسافت کم آن می توانید در حدود نیم ساعت تمام آن اطراف را بگردید و چند عکس یادگاری با نقش و نگارهای جالب و منظره زیبای آن اطراف بگیرید و بعد به دره ستارگان که در نزدیکی این غار قرار دارد بروید و گشت و گذار خود را کامل کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا