کلیسای اسحاق مقدس

تاریخ رنسانس در سن پترزبورگ

کلیسای اسحاق که روزی روزگاری در رنسانس محل گردهمایی پاپ ها و کشیشان و تصمیمات مهم آنها بود و اکنون به موزه تبدیل شده‌است، در شهر سن پترزبورگ روسیه جای دارد.

این کلیسا که به دستور الکساندر تزار روسیه در مدت زمان ۴۰ سال، سر‌انجام در سال ۱۸۵۸ تکمیل و ساخته شد.

جالب است بدانید طراح این کلیسا معماری فرانسوی به نام Auguste de Montferrand که از شاگردان طراح مخصوص ناپلئون بناپارت بوده است.

تور های مرتبط : تور ارزان روسیه – سن پترزبورگ

کلیسای جامع اسحاق سن پترزبورگ

تاریخچه

در طراحی کلیسای جامع اسحاق مقدس از سبک معماری سنتی روسی و معماری متقاطع یونانی استفاده شده است.

گنبد این کلیسا ۱۰۲ متر ارتفاع دارد و با طلای ۲۴ عیار روکش شده است که این گنبد در دوران خود بلند‌ترین و بزرگترین گنبد بوده‌.

دور تا دور نمای داخلی این گنبد با ۱۲ عدد مسجمه فرشته ای تزئین شده است که سازنده‌ی این مجسمه‌ها شخصی به نام Mikhail Lomonosov از مجسمه‌سازان برجسته روسیه است.

درب‌ های این کلیسا از برنز و در قسمتی از دیوار‌ها و ستون‌ها طلا و نقره به کار رفته است. نقاشی‌های به کار رفته در کلیسای جامع اسحاق اثر هنری نقاش معروف روسیه یعنی Karl Bryullov می‌باشد.

هتل مشابه : هتل های سن پترزبورگ

نکته‌ای بسیار جالب در مورد نقاشی‌های کلیسای اسحاق مقدس است که زمانی نقاش Karl Bryullov در مراحل پایانی نقاشی به سر می‌برد به او دستور داده شد که باید سبک نقاشی ها و رنگ آمیزی کلیسا را عوض کند قسمتی از نقاشی کلیسا نمیه کاره رها شد و این کار هیچ‌ موقع تکمیل نشد.

به او دستور داده شد که باید سبک نقاشی ها و رنگ آمیزی کلیسا را عوض کند قسمتی از نقاشی کلیسا نمیه کاره رها شد و این کار هیچ‌ موقع تکمیل نشد.

کلیسای اسحاق مقدس سن پترزبورگ

تزئینات کلیسای اسحاق

در ساختمان کلیسای جامع اسحاق چیزی در حدود ده هزار چوب تخته‌ای به کار رفته.

همچنین ستون های سنگی و بلند این کلیسا جان تعداد زیادی از گارگران را گرفته است و در رنگ آمیزی کلیسا جیوه ی سمی به کار رفته که بخارات منتشر شده از جیوه باعث مرگ شصت کارگر شده بود.

مجسمه های فرشته ای  که هر کدام ۶ متر ارتفاع دارد با استفاده از تکنولوژی گالوانوپلاستی ساخته می‌شدند که این کلیسا اولین سازه ای بود که از این تکنیک استفاده می‌کرد.

کلیسای اسحاق مقدس

ساعات بازدید از کلیسای اسحاق مقدس

شما بازدید کنندگان عزیزی که تور روسیه را خریداری کرده اید، اگر قصد بازدید از این مکان تاریخی و دیدنی در سن پترزبورگ را دارید، میتوانید همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ به این جای دیدنی روسیه سر بزنید.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا