دره چاهکوه قشم

اینجارو حتما باید دید!

 

دره چاهکوه یکی از معروفترین و زیباترین جاذبه های گردشگری در فاصله ۷۰ کیلومتری شهر قشم و در کنار روستای چاهو شرقی میباشد که توسط یونسکو تایید شده.

چاهکوه از فرسایش سنگ های رسوبی به وجود آمده و این دره یا تنگه عمق ۱۰۰ متری دارد و با حفره ها و دالان ها و اشکال شگفت انگیز در دیواره های خود بیننده را مات و مبهوت اینهمه شگفتی می کند.

به محض قرار گرفتن در ورودی چاهکوه، تندیسی طبیعی را خواهید دید که به (سه سر نگهبان) تنگه شهرت دارند. بعد از آن به چهار چاه می رسید که توسط ساکنانی که در زمانهای دور آنجا بودند در میان دره حفر شده اند تا  بتوانند آب شیرین را در آن ذخیره کنند

پس از گذر از کنار آنها، تندیس ها، حجم ها، کاسه ها و طاقچه ها بر دیواره دره به چشم می خورند. کم کم دیواره های عمودیِ نسبتا مرتفع شما را از دنیای بیرون جدا می کنند و با اشکالی حیرت انگیز همچون شیارها و خطوط فرسایش موازی و عمیق و انواع حفره های نیمه کروی و بیضوی به استقبال شما می آیند. در قسمتهایی از دیواره صدفها نیز دیده می شوند و می توانند ردپایی از حضور آب دریا در گذشته باشند. جوی های سنگی در کف دره، بر شگفتی های چاهکوه می افزایند و شما را محو تماشای زیبایی های این پدیده طبیعی می کنند.

اگر به عکاسی ، سنگ نوردی و تماشای آسمان شب به طور متفاوت علاثه دارید حتما از (دره چاهکوه) دیدن کنید و لذت ببرید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا