پارک ملی آنتالیا

پارک ملی آنتالیا در ۹۲ کیلومتری شهر واقع شده که شامل دره ای با انواع گونه های جانوری و گیاهی زیبا است.

در کنار این پارک تنگه ای ۱۴ کیلومتری وجود دارد که به موازات رودخانه کوپرو امتداد می یابد. عمق این تنگه در بعضی از مناطق به ۴۰۰ متر هم می رسد.

رستورانهای موجود در کنار این تنگه با پخت و سرو غذاهای دریایی جلوه دیگری را به این منطقه بخشیده است. پل – Oluk الوک که ساخت آن به دوران رومیان برگشته و بر روی تنگه قرار دارد.

به همراه پل(بوروم) که بر روی رود( Kocadere – کجا دره) بنا شده از شاهکارهای معماری عهد باستان به شمار می آیند.از پارک ملی این امکان را خواهید داشت تا به ۲ منطقه دیگر نیز بروید.

یکی از این مناطق شهر باستانی سلگه و کوههای dedeg l – ددگل) است که قله dedegil – ددگل را با ۲۹۹۲ متر ارتفاع بعنوان بلندترین قله این کوهستان در خود جای داده است.و دیگر شهر مهم و باستانی( Pisidia – پیسیدیا) (Altinkaya – آلتین کایا) می باشد که در منطقه شمال غربی تنگه کوپرولو در پارک ملی قرار دارد. دسترسی به این مکان از طریق جاده ای پیچ در پیچ ممکن می باشد.

پارک ملی آنتالیا

معرفی پارک ملی آنتالیا


دیوارهای شهر با برج های چسبیده به آن ، آب انبارها ، معبد زئوس ، بازار ، استادیوم ، تآترهای کاشی کاری شده با کاشی های برجسته و گورستان از جمله بقایایی دیدنی موجود در این منطقه می باشد.

این شهر تجاری در ارتفاع ۹۵۰ متری جای گرفته است.مورخان همواره اعتقاد داشته اند که در گذشته سلگه مستقیماً با آنتالیا معاملات تجاری داشته و همین معاملات تجاری موجبات رشد اقتصادی این شهر را فراهم آورده است. شهر سلگه بوسیله (Lydian – لیدینها) اداره می شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا