×

خوش آمدید ، آیا میدانید در توراسکنر به راحتی میتوانید کسب درآمد کنید ,

×

اگر مسافر هستید میتوانید درخواست تور خود را ثبت کنید تا آژانسهای مسافرتی با شما تماس بگیرند ثبت درخواست

اگر آژانس مسافرتی هستید میتوانید تور خود را ثبت کنید یا اطلاعات مسافران را ببینید ثبت تور

منطقه توریستی داماش - تصویر1

منطقه توریستی داماش

نظرات:

برای رسیدن به این منطقه زیبا و رویایی از دو مسیر میتوانید استفاده کنید. که بعد معرفی موقعییت جغرافیایی داماش به آن اشاره خواهیم کرد.

داماش یکی از روستاهای ییلاقی جیرنده از بخش عمارلو می باشد که در ۴۸ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان رودبار و ۱۳۰ کیلومتری رشت در استان گیلان است روستا داماش در حدفاصل جاده رشت به تهران، بین لوشان و منجیل قرار دارد. روستای داماش در منطقه ای کوهستانی و در رشته کوه های البرز و در ارتفاع ۲۲۰۰ متری از سطح آبهای آزاد واقع شده است. روستای زیبای داماش در سال ۱۳۸۷ به عنوان روستای نمونه گردشگری به ثبت رسید.

damash-2

همچنین از مهمترین جاذبه های گردشگری داماش میتوان به سوسن چلچراغ اشاره کرد.

گل سوسن چلچراغ نخستین گیاهی است که به عنوان میراث ملی در ایران به ثبت رسیده است. از آنجا که شکوفه های این گل با رنگ سفید به صورت واژگون باز می شوند نام سوسن چلچراغی به خود گرفته است. انتهای گلبرگ های آن پوشیده از دانه های برجسته و پرچم های بسیار بلند است. قامت این گل حدود یک متر است. گل سوسن چلچراغ از جمله گل های نادر و کمیابی است که تاکنون، فقط در دو نقطه جهان شناسایی شده است؛ یکی در روستای داماش و دیگری در منطقه لنکرن جمهوری آذربایجان.
 مسیر دسترسی اول : از شهر لوشان منشعب شده که پس از طی مسافت ۳۵ کیلومتر و گذشتن از شهر جیرنده به روستا ختم می شود.
به عبارتی، در مسیر جاده اصلی رشت – تهران در میانه شهر لوشان در سمت راست و به سمت کوهستان، باید وارد جاده جیرنده شد و در دامنه هایی تقریبا خشک و کم پوشش راه را حدود ۳۵ کیلومتر ادامه داد. بعد از عبور از سربالایی ها و شیب های تند، شهر جیرنده پدیدار می شود اگر خواستید می توانید از پمپ بنزین جیرنده استفاده کنید جیرنده ۱۰ کیلومتر قبل از روستای داماش واقع شده است به مجرد خروج از روستای جیرنده راه فرعی سمت چپ جاده به سمت داماش می رود،از اینجا به بعد جاده ناهموارتر شده و اکثر مسیر خاکی است و عموما مه آلود است موقع رانندگی فریب آسفالت خوب بعضی مناطق را نخوردید چون ناگهان به چاله چوله برخورد می کنید.

حتما بخوانید :   تهران تا گرگان بر فراز ابرها

مسیر دسترسی دوم : از نزدیکی های رستم آباد منشعب می شود و پس از گذشتن از شهر “بره سر” به روستای داماش می رسد. به علت واقع شدن این روستا در منطقه ای کوهستانی، مسیر دسترسی روستا دارای شیب بسیار بالایی است.
به عبارت دیگر، بخش خورگام در ۴۰ کیلومتری شهرستان رودبار واقع شده است. از بزرگراه قزوین که به سمت شهر رشت می رویم ابتدای شهر رستم آباد به سمت بخش خورگام پیچ و خم های جاده آسفالت و سرسبز، روستای کوهستانی شروع می شود در مسیر جاده از روستاهای انار کول، سندس، دشتویل، چره، دره دشت، چلکاسر، حشمت آباد و روستای چهار محل می گذریم تا به تابلوی شهر بره سر برخورد می کنیم از شهر بی نظیر و کوهپایه ای بره سر تا داماش ۶ کیلومتر جاده خاکی را باید پیمود.

ارسال نظر

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر خود را ارسال کنید.

کلیه آژانسهای مسافرتی و هتلها و کارگزاران داخلی و خارجی میتوانند لیست قیمتهای خود را به صورت رایگان در توراسکنر منتشر نمایند

هم اکنون عضو شوید !

آخرین مطالب

dora hotel istanbul-5

هتل دورا

هتل دورا ( Dora Hotel ) یک هتل 4 ستاره و تقریبا تا...
51697096

هتل آرنامار

هتل آرنامار (Arena Mar Hotel ) یکی از هتل های 4 ست...
Chances Resort Hotel

هتل چانسس ریزورت

هتل 4 ستاره چانسس ریزورت ( Chances Resort )در شهر ...

هتل سفران

هتل سفران ( Safran Hotel ) یک هتل چهار ستاره و اقت...
56012140

هتل انووی

هتل انووی ( Envoy Hotel ) جزوء هتل های 4 ستاره صرب...