ساخت دکلهای حفاری با همکاری روسیه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد آزاد، شرکت های معتبر بین المللی در ماه های پس از اجرایی شدن برجام، روانه تهران شده و برنامه های خود برای انتقال فناوری های صنعت نفت و همکاری با شرکت های ایرانی را اعلام کردند.

در این میان شرکت های روسیه که سابقه طولانی مشارکت با صنعت نفت ایران داشته اند پس از اجرایی شدن برجام، همکاری با ایران را از سر گرفتند، به طوری که شرکت لوک اویل روسیه از طریق شرکت های زیرمجموعه خود در اروپا، محموله های نفتی از ایران خریداری کرده است. همچنین شماری از شرکت های روسی برای توسعه در میدان های نفتی ایران از جمله چنگوله در غرب کشورمان اعلام آمادگی کرده اند.
همچنین یک شرکت روسی نیز اعلام کرده است که قصد دارد در ایران سکوهای حفاری تولید کند.
به گزارش پایگاه خبری اویل – گس روسیه «میخائیل بلزر» قائم مقام مدیرعامل «هولدینگ اورال ماش» اعلام کرد: این شرکت همواره ایران را به عنوان یک شریک راهبردی برای همکاری بلندمدت در نظر داشته و کنسرسیومی متشکل از شریکان روس و ایرانی با عنوان کنسرسیوم انرژی دنیکو تشکیل شده که هدف آن امضای قراردادهای حفاری در ایران است.
وی افزود: یکی از اعضای کنسرسیوم، یک تولیدکننده ایرانی تجهیزات حفاری است که در گام نخست برای ١٢ دکل حفاری، حداقل ٢۵درصد قطعات هر دکل را تولید می کند؛ در گام دوم برای ١٢ دکل بعدی، سهم شریک ایرانی در تولید قطعات مورد نیاز افزایش خواهد یافت.
این مقام روسی ادامه داد: هدف راهبردی ما این است که بر اساس برنامه ای دانش و تکنولوژی به ایران منتقل شود و سرانجام ۱۰۰ درصد دکل های حفاری، تحت لیسانس و نظارت اورال ماش، بومی سازی و در ایران تولید شوند.
این مدیر روسی گفت: ما همچنین برنامه ای برای تأسیس یک مرکز سرویس برای دکل های حفاری در ایران داریم که با تأمین قطعات یدکی و حضور مستمر مهندسان شرکت، برای ارائه خدمات به موقع به دکل های حفاری اقدام می کند.
هولدینگ اورال ماش، مراحل رسمی و قانونی حضور در ایران را طی کرده است و اکنون به عنوان یک تأمین کننده رسمی و معتبر در ایران شناخته می شود.

منبع= ایرنا

http://www.irna.ir/fa/News/81901707/

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا